Nawigacja
Strona główna
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
Stowarzyszenie
· RODO
· Władze
· Lista członków LGD
· Statut
· LSR
· Rada
· Regulaminy
· Dokumenty członkowskie
Region objęty LSR
· Gmina Aleksandrów
· Gmina Inowłódz
· Gmina Czerniewice
· Gmina Drzewica
· Gmina Lubochnia
· Gmina Mniszków
· Gmina Opoczno
· Gmina Poświętne
· Gmina Rzeczyca
· Miasto i Gmina Przedbórz
· Gmina Sławno
· Miasto i Gmina Sulejów
· Gmina Tomaszów Maz.
· Gmina Wielgomłyny
· Miasto i Gmina Wolbórz

Projekt partnerski

Skrzynka

Wydarzenia

Leader
· LEADER 2007-2013
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Podziękowanie

30.04.2010 r. - biuro Stowarzyszenia Dolina Pilicy będzie nieczynne

Uprzejmie informujemy, iż w dn. 30.04.2010 r. (piątek) biuro Stowarzyszenia Dolina Pilicy będzie nieczynne zgodnie z Uchwałą Zarządu nr XVIII/4/2010 z dn. 7 stycznia 2010 r. w sprawie ustalenia dodatkowych dni wolnych od pracy w 2010 r. w Stowarzyszeniu Dolina Pilicy za dni świąteczne przypadające w sobotę.
Podpisanie umowy na realizację projektu "Nasza historia - nasze dziedzictwo"

W dniu 07.04.2010 r. Stowarzyszenie Dolina Pilicy podpisało umowę na realizację zadania publicznego z  zakresu kultury i ochrony dziedzictwa narodowego "Nasza historia - nasze dziedzictwo". Całkowity budżet projektu opiewa na  23.437,50 zł. Otrzymana dotacja wynosi 15.000,00 zł.

Zakres rzeczowy projektu:
  • przygotowanie i realizacja warsztatów literackich (zakup materiałów i wynagrodzenie opiekunów),
  • przygotowanie i realizacja warsztatów historycznych (zakup materiałów i wynagrodzenie opiekunów),
  • przygotowanie i realizacja warsztatów teatralnych (zakup materiałów i wynagrodzenie opiekunów),
  • promocja projektu w mediach,
  • opracowanie i druk przewodnika - publikacji "Nasza historia - nasze dziedzictwo" - nakład 1.500 egz.
Warsztaty w ramach niniejszego projektu realizowane będą w 7 grupach (10 os.) w okresie maj - czerwiec br. Podsumowaniem warsztatów historycznych będzie prezentacja przez młodzież przygotowanych epizodów historycznych w trakcie obchodów 600-lecia bitwy pod Grunwaldem w poszczególnych gminach. Uczestnicy warsztatów literackich i historycznych będą mogli zaprezentować przygotowane przez siebie prace w ramach przedmiotowej publikacji.


Targi AGROTRAVEL

II Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i  Agroturystyki AGROTRAVEL -Kielce dn. 09.04.2010 r.
W dn. 09.04.2010 r. Stowarzyszenie Dolina Pilicy uczestniczyło w II Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL  2010 r. Ideą targów AGROTRAVEL jest szeroko rozumiana komercjalizacja usług turystyki wiejskiej.
LGD prezentowało  się na stoisku województwa łódzkiego organizowanym przez Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Łódzkiego. Targom towarzyszyła promocja dziedzictwa kulturowego wsi oraz lokalnych i regionalnych  produktów kulinarnych.
W związku z powyższym Stowarzyszenie zaprosiło do uczestnictwa  w targach przedstawicielki Koła Amatorskiej Twórczości Rękodzieła Artystycznego w Wolborzu, Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Sulejowie, lokalnych twórców ludowych i przedstawicieli gospodarstw agroturystycznych oraz podmiotów gospodarczych  świadczących usługi turystyczne z gminy Tomaszów Mazowiecki, Wolbórz, Mniszków, Sulejów i Przedbórz. Zaprezentowano dziedzictwo kulturowe regionu nadpilicza, w tym zwłaszcza tradycyjną kuchnię, rękodzieło oraz folklor. Zebraną widownię porwały występy zespołów folklorystycznych z terenu LGD Dolina Pilicy -"Proszeniacy" z gminy Wolbórz oraz "Ciebłowianie" z gminy Tomaszów Maz.Zebranie Zarządu
Dolina
Informujemy, iż Zebranie Zarządu Stowarzyszenia Dolina Pilicy odbędzie się 07.04.2010 r. (środa) o godz. 17.00 w biurze Stowarzyszenia
w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Św. Antoniego 55.
PROW 2014-2020


Warsztaty

Nasze projekty


Projekty współpracy

PROW 2007-2013
Granty

Szlak Konny